» Biography
CI PENSERO´ DOMANI ED EMANUELA ED IO VIDEO CLIP
I VIDEO DELLE CANZONI IN USCITA AD APRILE
NEWS

NEW SINGLE AMEDEO MINGHI ANDREA ANDREI DAVIDE MATTIOLI EMANUELA ED IO

NEW SINGLE DODI BATTAGLIA ILONA CSAKOVA ANDREA ANDREI DAVIDE MATTIOLI JAREK SIMEK
CI PENSERO´DOMANI

NEW SINGLE NANDREA ANDREI DAVIDE MATTIOLI VALERII ZARYADNOV ELENA ZARYADNOVA
NON TORNERO´

NEW INSIEME 3 2 CD

DAVIDE MATTIOLI A ANDREA ANDREI

DAVIDE MATTIOLI A ANDREA ANDREI 14.5.2013 ODLÉTAJÍ ZAZPÍVAT RUKÉMU PREZIDENTU DO SANT. PETERBURGA.
Duo INSIEME nejen, že v Sant. Peterburgu vyhráli Ruského slavíka, ale v květnu byli od ruské federace pozváni na vystoupení přímo pro ruského prezidenta Vladimíra Putina. Velice vam kluci gratulujeme a držíme palce!

Krest skladatele Jarka Simka

Na Šimkův křest klipu dorazilo také italské pěvecké duo Andrea Andrei a Davide Mattioli, herec Pavel Trávníček či politik Tomio Okamura. Ukázala se i Ilona Csáková, jež pochválila Šimkovo pracovní nasazení. "Ten klip je úžasný, povedený a na vysoké úrovni. Jarek je velmi pracovitý člověk a je příkladem, že když někdo poctivě maká, může sklízet úspěchy," vysekla poklonu svému kolegovi Ilona.

NEWS
Zpěvačka Helena Vondráčková a italští kolegové Davide Mattioli a Andrea Andrei natočili videoklip k písni Fuoco Nel Fuoco! Helena Vondráčková (64) tak poprvé v životě zpívá italsky a disko hit sezóny Fuoco Nel Fuoco má konečně svůj vlastní videoklip.

Biography

Biography

ANDREA ANDREI

             flag-en   

 

Italský zpěvák a producent

hudební skladatel a textař

odborník na italskou regionální kuchyň

bývalý člen legendární italské skupiny La Strana Societa

 trenér brankářů FC Bohemians Praha 1905 (mládež)

 

Italský zpěvák, textař, hudební skladatel a producent, žijící v Praze. Má svůj osobitý romantický projev vkládá do něžných melodii jež ve vás vyvolají ty nejpříjemnější pocity.

Studoval  zpěv a klavír na Civica Musicale v Torinu 10 let. Založil si pianobar, který byl vyhlášený v oblasti Říma , Napoli a Torině. V roce 1997 složil skladbu „Anima Turista“ a probojoval se s ní na Festivalu San Vincent a do finále.

V roce 1998 složil lounge compilation „Il mare“. Jako skladatel a zpěvák se zúčastnil Akademie Sanremo, kde se seznámil se celou italskou pěveckou špičkou..

V letech 2000 -2004 coby zpěvák aranžoval s dnes již legendární italskou skupinou La Strana Società a dalším členem skupiny Riccardo Pellegrinim, zakladatelem projektu „Crazy Frog“ kterého svět zná jako autora proslulých hitu Popcorn či Crazy Frog .Jako originál Popcorn tuto skladbu nazpívala skupina již v roce 1970. Ve skupině La Strana Societá před Andrea Andrei byl na postu zpěváka již dnes slavný Umberto Tozzi. Projekt Crazy Frog bodoval a vedl celosvětové hitparády (Celkem v 70 zemích světa).

10559074_10203570609380183_534747809_n

Andrea je dlouholetým členem projetu ROCK NO WAR! Nejvýznamnější podporou Andreiho byla  účast na celosvětovým charitativním projektu Rock No War v Bosně, kde svými koncerty pomáhal postiženým po Černobylské havárii či po válečných konfliktech na území bývalé Jugoslávie v Bosně v Glamocu 15.9.v roce 2001. – Info zde

S projektem Rock No War dále pokračoval na Madagaskaru v roce 2002. Na tomto ostrově u afrických břehů po boku sk. Pooh a dalších shromažďovali prostředky pro jednu tamní nemocnici a školu, pomáhali nejen koncerty, ale přiložili i vlastní ruku při výstavbě. Záznam reportáže zde. Info o Rock No War na Madagaskaru – zde

Byl součástí projektu Rock No War v roce 2003 v Itálii při podpoře projektu Pavarotti and Friends za účasti Andrea Bocelli, Bono, Eric Clapton, Ricky Martin, Liza Minnelli, Laura Pausini, Deep Purple, Lionel Richie, Queen Zucchero a Luciano Pavarotti. Info zde.

Od roku 2004 vystupoval jako sólový zpěvák solista na „Tour Provo a dirti“ s radio Lattemielena na 275 koncertech a vystoupeních po celé Itálii.  Zpíval také s hvězdami Franco Fasano , skupinou Santo California (Tornero‘), Dik Dik , Mino Reitano, Righeira (Vamos a La Playa) a dalšími.

V roce 2006 složil skladbu pro Tres Jolie ve Francii, v roce 2007 vystupoval na několika koncertech také v Polsku, kde prezentoval skladbu „Un cuore nel Deserto“. V roce 2008 vystupoval v Chrovatsku na Rock no War v Glamocu a v roce 2009 na Madagaskaru se sk. Pooh.

Od roku 2008 bydlí, žije a vystupuje v České republice. Natáčel nové skladby, desky. Do své hudební kolekce si pozval i České zpěváky, Pavla Rotha a Ivu Hajnovou. Natočil CD Insieme 1-3 a Na Insieme 2 zpívá také Helena Vondráčková….. Andrea Andrei vydal 10 CD ( 1999 ) Se poi verra ( 2002 ) Anima Turisma ( 2003 )  Nei Pensieri  di una Donna ( 2004 ) Il meglio ( 2006 ) Provo a dirti ( 2007) The Dream ( 2010 ) Horky Otčenáš s Pavlem Rothem & Ivou Hajnovou ( 2011 ) Partendo con il cuore ( 2011 ) Insieme  (2012) Insieme 2 (2013) Insieme 3.

Natočil videoklipy Elena, Be SameAnimaSenza Meta

12884365_10207747468999063_924918861_nSpolupracuje s : HELENA VONDRACKOVA- ILONA CSAKOVA-PAVEL ROTH-IVA HAJNOVA- DODI BATTAGLIA-AMEDEO MINGHI-GIANNI DRUDI-OMAR LAMBERTINI-GORAN KUZMINAC-JALISSE-JAREK SIMEK.

Andrea Andrei je spoluautorem skladby Oheň lásky, Heleny Vondráčkové z novinkového 2CD „Best of the Best“. Skladba ve stylu samby je jedinou novinkou na výběru největších hitů. který mapuje všechny hudební etapy 50 let této zpěvačky. Singl „Oheň lásky“ v těchto dnech již rotuje v českých a slovenských rádiích. Andrea Andrei napsal a složil hudbu ke skladbám na novinkovém albu Pavla Rotha a rockové sk. Karamel. Již v roce 2012 vyšel na 3 CD výběru hitů „Helena nejen o lásce“ taneční singl „Fuoco nel Fuoco“, který nazpívala v italštině společně právě s duem Insieme.        

 

Copyright © 2014 ART AGENCY MUSIC PRODUCTION Up

Facebook

Twitter